Τελευταία νέα

17/7/2013 - 9:02:55 μμ

9 μετάλλια κατέκτησε ο Ναυτικος Ομιλος Παμβωτιδος στο 23ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ 2013 «Ανδρέας Κιλιγκαρίδης» Στις 12-14 Iουλίου διεξήχθη το 23ο πανελλήνιο πρωτάθλημα κάνοε καγιάκ «Ανδρέας Κιλιγκαρίδης» στο ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά(Αθήνα), ο Ναυτικος Όμιλος Παμβωτιδος κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια, 2 αργυρά, και 3 χάλκινα μετάλλια καταλαμβάνοντας την 5η θέση στην κατάταξη από όλα τα σωματεία της Ελλάδος, με την συμμετοχή 24 αθλητών-τριών

9 μετάλλια κατέκτησε ο Ναυτικος Ομιλος Παμβωτιδος στο 23ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ 2013 «Ανδρέας Κιλιγκαρίδης»

Χρύσα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλήτριες στο Κ4 500μ κορασίδων Σακκά Ειρήνη, Δήμου Λυδία,Σακκα Χριστίνα και Σακκα Γεωργία,Κ4 Ανδρων 1000μ οι αθλητες Νικολάου Χρήστος ,Καζάζης Χαράλαμπος,Κουτσουμπας Αντώνης και Γιανκουλας Λουκάς , Κ4 Νεανίδων 500μ οι αθλήτριες Μπλίζου Στεφάνια, Σακκά Ειρήνη ,Σακκα Χριστίνα και Σακκα Γεωργία,Κ2 κορασίδων 500μ Σακκα Χριστίνα και Σακκα Γεωργία

Αργυρα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλήτριες στο Κ2 500μ κορασίδων Δήμου Λυδια και Σακκά Ειρήνη, στο Κ1 Εφηβων Γιανκουλας Λουκάς

Χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές στο Κ1 παίδων 1000μ Χρυσικός Νικόλαος στο Κ4 παίδων 1000μ Χρυσικός Νικόλαος,Πετουσης Ιάσονας,Τσαγκας Γεώργιος και Σπαχος Μάριος και στο Κ2 1000μ Ανδρων Γιανκουλας Λουκάς και Νικολάου Χρήστος.

Επίσης αξιόλογες εμφανίσεις στους αγώνες πολύ κοντά στα μετάλλια οι αθλητες-τριες , ,Καστρίτη Ιωαννα, Ανδρούτσου Σοφία, Γιανκουλας Γρηγόρης,Βασακος Παύλος,Μέμου Ελβίρα, Διονυσίου Ελένη, Μπάρκας Δημήτριος, Μπανδελης Βασίλειος Γεωργουλας Χαρισης ,Χριστογιαννης Κωνσταντίνος, Κρανας Κωνσταντίνος

Επικεφαλής της αποστολής ήταν ο Πρόεδρος Ταμβακολογος Κωνσταντίνος, αντιπρόεδρος Πετουσης Αλέξιος και ο Έφορος της ομάδος Καζαζης Ελευθέριος

Το Δ.Σ. και ολα τα μέλη του συλλογού συγχαίρουν όλους τους αθλητές, για τις επιτυχίες τους και για το αγωνιστικό ήθος κατα την διάρκεια των αγώνων,

καθως επισης και τους γονείς των αθλητων οι οποίοι βρίσκονται στο πλευρό τους και στηρίζουν την προσπάθεια τους παρολου τις οικονομικές δυσκολίες

Τελος ο όμιλος ευχαριστεί την επιχείρηση ACTIVE-NATURE (υπαίθριες αθλητικές δραστηριότητες) για την μεταφορά των αθλητών μας ,τον Ναυτικό Όμιλο Κατερίνης και Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων για την παραχώρηση σκαφών καγιάκ και τον Ιστοπλοικο Όμιλο Ιωαννίνων για την παραχώρηση τρέιλερ μεταφοράς σκαφών