Τελευταία νέα

15/11/2012 - 10:50:34 πμ

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 10 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΣΤΟ 15Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-14 ΧΡΟΝΩΝ) ΚΑΤΑΚΤΟΝΤΑΣ 1 ΧΡΥΣΟ, 1 ΑΡΓΥΡΟ ΚΑΙ 2 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 10 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ   ΣΤΟ  15Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-14 ΧΡΟΝΩΝ)  ΚΑΤΑΚΤΟΝΤΑΣ 1 ΧΡΥΣΟ, 1 ΑΡΓΥΡΟ ΚΑΙ 2 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

Στο 15ο  πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης κάνοε καγιάκ που διεξήχθη στη λιμνοθάλλασα του Μεσολλογγίου στις 6-7 Αυγούστου, ο Ναυτικός Όμιλός Παμβώτιδος  συμμετείχε  με 10 αθλητες-τριες  ηλικίας 11-14 χρονών. Ο Ναυτικός Όμιλός Παμβώτιδος  κατέκτησε 4 μετάλλια (1 χρυσό, 1 αργυρό και 2 χάλκινα), ενώ όλοι οι αθλητές -τρίες  κατόρθωσαν να προκριθούν στούς τελικούς των αγωνισμάτων τους.
Το πλήρωμα αποτελούμενο από τις αθλήτριες Σακκά Ειρήνη, Μαγιοπούλου Αλεξάνδρα, Δήμου Ληδία, Μέμου Ελβίρα κατέκτησαν το χρυσό  μετάλλιο στο αγώνισμα Κ4 1000μ. παγκορασίδων. Το πλήρωμα αποτελούμενο από τις αθλήτριες Σακκά Ειρήνη, Σακκά Χριστίνα, Δήμου Ληδία, Σακκά Γεωργία κατέκτησαν το αργυρό  μετάλλιο στο αγώνισμα Κ4 500μ. παγκορασίδων. Το πλήρωμα αποτελούμενο από τις αθλήτριες Σακκά Χριστίνα  και Σακκά Γεωργία κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα Κ2 1000μ. παγκορασίδων. Ο Τζιόρας Βασίλειος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα Κ1 500μ. παίδων αρχαρίων.

Επίσης, στο αγώνισμα Κ2 1000μ. παμπαίδων οι Μπάρκας Δημήτριος και Χρυσικός Νικόλαος κατέλαβαν την 6η θέση στον τελικό. Την 6η θέση στο τελικό του αγωνίσματος Κ1 1000μ. παμπαίδων κατέλαβε ο Πετούσης Ιάσων.

Το Δ.Σ. και ολα τα μελη του συλλογου  συγχαιρουν  όλους τους αθλήτες-τριες,  για τις επιτυχιες τους καθως και   για το αγωνιστικο ηθος κατα την διαρκεια των αγωνων.Επιπλέον τα παιδία αυτά  δίνουν το λαμπερο παραδειγμα  προτρέποντας  και αλλα παιδια της ηλικιας(11-14) τους να ασχοληθουν με ενα απο τα πιο ομορφα αθληματα το κανοε-καγιακ.
Τελος   ομιλος ευχαριστει  την  επιχειρηση ACTIVE-NATURE (υπαιθριες αθλητικες δραστηριοτητες) για την μεταφορα  των αθλητων μας  στους αγωνες.