Τελευταία νέα

15/11/2012 - 10:49:23 πμ

Με τέσσερα μετάλλια, δυο αργυρά και δυο χάλκινα και πλήθος συμμετοχών σε τελικούς επέστρεψε από το 21ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε - Καγιάκ Σπρίντ 2011 που πραγματοποιήθηκε στο Σχοινιά το διήμερο 08-10 Ιουλίου, ο Ναυτικός Όμιλος Παμβώτιδας. Ο Ναυτικός Όμιλος Παμβώτιδας (ΝΟΠ) συνέχισε έτσι την επιτυχημένη του παρουσία στα Πανελλήνια πρωταθλήματα και διασφαλίζει την μακρά παράδοση του αθλήματος στην πόλη μας.

Με τέσσερα μετάλλια, δυο αργυρά και δυο χάλκινα και πλήθος συμμετοχών σε τελικούς επέστρεψε από το 21ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε - Καγιάκ Σπρίντ 2011  που πραγματοποιήθηκε στο Σχοινιά το διήμερο 08-10 Ιουλίου, ο Ναυτικός Όμιλος Παμβώτιδας. Ο Ναυτικός Όμιλος Παμβώτιδας (ΝΟΠ) συνέχισε έτσι την επιτυχημένη του παρουσία στα Πανελλήνια πρωταθλήματα και διασφαλίζει την μακρά παράδοση του αθλήματος στην πόλη μας.
Συγκεκριμένα, στο αγώνισμα Κ4 1000μ. ανδρών το πλήρωμα του ΝΟΠ αποτελούμενο από τους Νικολάου Χρήστο, Καζάζη Χαράλαμπο, Κουτσούμπα Αντώνη και Γεργούλα Χαρίση κατέλαβε την 3η θέση. Στο Κ2 1000μ. ανδρών οι Νικολάου Χρήστος και Καζάζης Χαράλαμπος κατέλαβαν τη 2η θέση. Στο Κ4 500μ. ανδρών οι Νικολάου Χρήστος, Καζάζης Χαράλαμπος, Κουτσούμπας Αντώνης και Μαραζόπουλος Βασίλειος κατέλαβαν τη 2η θέση. Και στο Κ2 500μ. ανδρών οι Νικολάου Χρήστος και Καζάζης Χαράλαμπος κατέλαβαν τη 3η θέση.
Επίσης στους τελικούς των αγωνισμάτων τους, την 4η θέση κατέλαβαν στο Κ2 200μ. εφήβων το πλήρωμα αποτελούμενο από τους Γεωργούλα Χαρίση και Μπανδέλη Βασίλειο. Την 5η θέση κατέλαβε στο αγώνισμα Κ4 1000μ. εφήβων το πλήρωμα του ΝΟΠ αποτελούμενο από τους Γιανκούλα Λουκά, Ψημμένο Σωκράτη, Γεωργούλα Χαρίση και Μπανδέλη Βασίλειο. Την 5η θέση στο αγώνισμα Κ4 500μ. ανδρών το πλήρωμα αποτελούμενο από τους Κρανά Κων/νο, Κουτσούμπα Ζήση, Ρέμο Βασίλειο, Χριστογιάννη Κων/νο.  Την 6η θέση στο αγώνισμα C1 200μ. ανδρών κατέλαβε ο Καρκανάκης Ευθύμιος.
Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του Ναυτικού Ομίλου Παμβώτιδας ορίζεται για 06-07 Αυγούστου 2011, στο Μεσολόγγι όπου θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης. Στο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης συμμετέχουν αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 11 εως 14 ετών και ο Ναυτικός Όμιλος Παμβώτιδας θα συμμετάσχει με 12 αθλητές/τριες ευελπιστώντας σε ακόμα θεαματικότερη παρουσία από την περσινή.