Τελευταία νέα

15/11/2012 - 10:44:44 πμ

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ 1 ΧΡΥΣΟ,3 ΑΡΓΥΡΑ ΚΑΙ 2 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΜΕ 13 ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ «ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 2010» (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-16 ΧΡΟΝΩΝ)

O ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ 1 ΧΡΥΣΟ,3 ΑΡΓΥΡΑ ΚΑΙ 2 ΧΑΛΚΙΝΑ  ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΜΕ 13 ΑΘΛΗΤΕΣ  ΣΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ «ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 2010» (ΗΛΙΚΙΑΣ 11-16 ΧΡΟΝΩΝ)

Στις 12 Σεπτεμβρίου 2010  διεξήχθαν οι  διεθνείς  διασυλλογικοί αγώνες κάνοε καγιάκ «Γιαννιτσά 2010» στο διεθνές προπονητικό κέντρο «Λουδίας»(Γιαννιτσά). Ο Ναυτικός Ομιλος Παμβώτιδος συμμετείχε  με 13 αθλητές-τριες  ηλικίας 11-16 χρονών. Αναλυτικότερα ο αθλητής Τζιόρας Βασίλειος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κ1 200μ παίδων ανάπτυξης ,οι αθλήτριες Σακκά  Χριστίνα  -Σακκά Γεωργία κατέκτησαν  αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Κ2 200μ κορασίδων αρχαρίων,η αθλήτρια Δήμου Λυδία κατέκτησε αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Κ1 200μ κορασίδων αρχαρίων,οι αθλητές Γεωργούλας Χαρίσης-Μπανδέλης Βασίλειος κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία  Κ2 200μ εφήβων, ο αθλητής Γεωργούλας Χαρίσης κατέκτησε  το χάλκινο μετάλλιο  στην κατηγορία  Κ1 200μ εφήβων,οι αθλήτριες Μπλίζου Στεφανία-Nάτση Παναγιώτα κατέκτησαν  χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Κ2 200μ παγκορασίδων, η αθλήτρια Σακκά Ειρήνη κατέκτησε την 4η θέση  στην κατηγορία Κ1 200μ παγκορασίδων,  ,οι αθλήτριες Μαγιοπούλου Αλεξάνδρα-Καρακίτσου Πηνελόπη  κατέκτησαν την 6η θέση στην κατηγορία Κ2 200μ κορασίδων αρχαρίων, ο αθλητής Μπάρκας Δημήτριος  κατέκτησε την 8η θέση στην κατηγορία  Κ1 200μ παμπαίδων και ο Ιωαννού Θεοχάρης κατέκησε την 9η θέση στην κατηγορία Κ1 200μ παίδων

Το Δ.Σ. και ολα τα μέλη του συλλόγου  συγχαίρουν  όλους τους αθλήτες-τριες,  για τις επιτυχίες τους καθώς και   για το αγωνιστικό ήθος κατά την διάρκεια των αγώνων.Επιπλέον τα παιδιά αυτά  δίνουν το λαμπερό παράδειγμα  προτρέποντας  και άλλα παιδιά της ηλικίας(11-16) τους να ασχοληθούν με ένα απο τα πιο όμορφα αθλήματα το κάνοε-καγιάκ.