Τελευταία νέα

15/11/2012 - 10:16:43 πμ

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΜΕ ΣΥΜΕΤΟΧΗ 15 ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ 5 ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΜΕ ΣΥΜΕΤΟΧΗ 15 ΑΘΛΗΤΩΝ  ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ 5 ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ

Στις 24-25 Aπριλίου διεξήχθε το 8ο  πανελλήνιο κύπελλο «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ» στο ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά(Αθήνα).Όλοι αθλητές του ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ  κατόρθωσαν να συμμετέχουν   στους τελικούς των αγωνισμάτων,και κατέκτησαν 1 χρυσό μετάλλιο, 1 αργυρό και 3 χάλκινα.Αναλυτικότερα  στις κατηγορίες ανδρών στο μονοθέσιο καγιάκ 1000μ ο ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο,στο διθέσιο καγιάκ 1000μ ανδρών οι ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ  και ΚΑΖΑΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο,στο τετραθέσιο καγιακ ανδρών  1000μ οι ΚΡΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΑΡΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,ΚΑΖΑΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ και ΡΕΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ κατέκτησν το χρυσό μετάλλιο,στο διθέσιο κάνοε 200μ οι ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  και ΚΑΣΣΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο,στο διθέσιο καγιάκ  οι ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ και ο ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ το χάλκινο μετάλλιο,στο μονοθέσιο καγιάκ 500μ ο ΜΑΡΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ κατέκτησε 4η θέση και ο ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ  στο ίδιο αγώνισμα την 5η θεση,στο μονοθέσιο καγιάκ παίδων  ο ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΧΑΡΙΣΗΣ κατέκτησε την 4η και 5η θέση στα 500μ και 100μ αντίστοιχα ,στο διθέσιο καγιάκ ανδρών  200μ οι ΝΑΣΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και ΡΕΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ κατέκτησαν την 7η θέση,  στο αγώνισμα μονό καγιάκ  1000μ ανδρών ο ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ κατέκτησε την 5η θέση, στο διθέσιο καγιακ παίδων οι ΜΠΑΝΔΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΧΑΡΙΣΗΣ είχαν πτώση στο τελικό του αγωνίσματος και ο ΙΩΑΝΝΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗΣ στο μονοθέσιο καγιάκ παίδων  500μ δεν κατάφερε να προκριθεί στο τελικό του αγωνίσματος

Το Δ.Σ. και όλα τα μέλη του συλλόγου  συγχαίρουν  όλους τους αθλητές,  για τις επιτυχίες τους καθως και   για το αγωνιστικό ήθος κατα την διάρκεια των αγώνων,  ιδιως  στην κατηγορία των παίδων διότη δίνουν το λαμπερό παράδειγμα  προτρέποντας  και άλλα παιδιά της ηλικίας τους να ασχοληθούν με ενα απο τα πιο όμορφα αθλήματα το κάνοε-καγιάκ.Ο σύλλογος αισιοδοξεί για μεγαλύτερες επιτυχίες στους επόμενους αγώνες γνωρίζοντας την πολύ καλή δουλειά που γίνεται εκ μέρους των προπονητών και την σκληρή προπόνηση των αθλητών

Τέλος  ο όμιλος ευχαριστεί  την  επιχείρηση ACTIVE-NATURE (υπαίθριες αθλητικές δραστηριότητες) για την μεταφορά  των αθλητών μας  στους αγώνες,  καθώς και τον δήμο νεολαίας και άθλησης  Ιωαννιτών για την οικονομική ενίσχυση στα έξοδα διαμονής των αθλητών μας