Τελευταία νέα

5/10/2015 - 1:12:08 μμ

O Ναυτικος Ομιλος Παμβωτιδος στο 25ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ 2015 κατέκτησε 10 μετάλλια

O Ναυτικος Ομιλος Παμβωτιδος στο 25ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ 2015 κατέκτησε 10  μετάλλια

Στις 17-19  Iουλίου διεξήχθη το 25ο πανελλήνιο πρωτάθλημα κάνοε καγιάκ στο ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά(Αθήνα), ο Ναυτικος Όμιλος Παμβωτιδος κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια, 4 αργυρά, και 2 χάλκινα μετάλλιακ αταλαμβάνοντας την 6η θέση στην κατάταξη από όλα τα σωματεία της Ελλάδος, με την συμμετοχή 15 αθλητών-τριών

Χρύσα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές  στο Κ1 έφηβων  1000μ Χρυσικός Νικόλαος, Κ2 500μ νεανίδων  Σακκά Γεωργία,Σακκά Χριστίνα,  στο Κ2 εφήβων 1000μ Χρυσικός Νικόλαος, Πετουσης Ιάσονας και Κ4 Ανδρων 1000μ οι αθλητες Νικολάου Χρήστος ,Χρυσικός Νικόλαος ,Γιανκουλας Λουκάς και Τριγκαλας Γαβριήλ

Αργυρα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλήτριες Κ4  1000μ  εφήβων Χρυσικός Νικόλαος,Πετουσης Ιάσονας,Τσαγκας Γεώργιος και Τζιορας Βασίλειος ,Κ4 500μ νεανίδων  Σακκά Γεωργία,Σακκά Χριστίνα ,Σακκα Ειρήνη και Τσιτου Μαρία ,Κ1 200μ  Νεανίδων Σακκα Γεωργία,Κ1 200μ Πετουσης Ιάσονας

Χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές στο Κ2 Εφηβων  200μ Χρυσικός Νικόλαος, Πετουσης Ιάσονας και Κ1 Νεανίδων 200μ Σακκά Χριστίνα

Επικεφαλής της αποστολής ήταν ο Πρόεδρος Πετουσης Αλέξιος και ο Έφορος της ομάδος Καζαζης Ελευθέριος

Το Δ.Σ. και ολα τα μέλη του συλλογού συγχαίρουν όλους τους αθλητές,ια τις επιτυχίες τους κκαθως επισης και τους γονείς των αθλητων οι οποίοι βρίσκονται στο πλευρό τους και στηρίζουν την προσπάθεια τους παρολου τις οικονομικές δυσκολίες

Τελος ο όμιλος ευχαριστεί την επιχείρηση ACTIVE-NATURE (υπαίθριες αθλητικές δραστηριότητες) για την μεταφορά των αθλητών μας   τον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων για την παραχώρηση σκαφους κ4  καγιάκ και τον Ιστοπλοικο Όμιλο Ιωαννίνων για την παραχώρηση τρέιλερ μεταφοράς σκαφών