Τελευταία νέα

22/8/2014 - 12:35:05 πμ

Ο Ναυτικός Όμιλος Παμβωτιδος στο 18ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ ανάπτυξης 2014 έδωσε δυναμικό παρόν με μετάλλια στις κατηγορίες ηλικιων 11-14 χρονων με σύνολο 9 αθλητές στη αποστολή του Στις 08-10 Αύγουστου διεξήχθη το 18 ο πανελλήνιο πρωτάθλημα κάνοε καγιάκ στο στην λιμνοθάλασσα Μεσολογγίου ο Ναυτικος Όμιλος Παμβωτιδος αναδειχθείσα 5ος σύλλογος στην ανάμεσα σε 28 σωματεία από όλη την Ελλάδα

Ο Ναυτικός Όμιλος Παμβωτιδος  στο 18ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε-Καγιάκ Σπριντ  ανάπτυξης 2014 έδωσε δυναμικό παρόν με μετάλλια στις κατηγορίες ηλικιων 11-14 χρονων με σύνολο 9 αθλητές στη αποστολή του

Στις 08-10 Αύγουστου διεξήχθη το 18 ο πανελλήνιο πρωτάθλημα κάνοε καγιάκ  στο στην λιμνοθάλασσα Μεσολογγίου ο Ναυτικος Όμιλος Παμβωτιδος  αναδειχθείσα 5ος σύλλογος στην ανάμεσα σε 28 σωματεία από όλη την Ελλάδα

Χρύσα μετάλλια κατέκτησαν  στο Κ1 Παίδων Αρχαρίων 200μ Αντωνίου  Θεόφιλος και στο .Κ2 Παίδων Αρχαρίων 1000μ Αντωνίου Παναγιώτης και Αναγνωστόπουλος Ιωάννης

Αργυρα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλήτες Κ1 1000μ Κ1 Παίδων Αρχαρίων Αντωνίου  Θεόφιλος

Επίσης αξιόλογες εμφανίσεις στους αγώνες πολύ κοντά στα μετάλλια οι αθλητες-τριες Σακκά Δήμητρα και Κασιουμη Ελένη στο Κ2 κορασίδων αρχάριων 500μ  τερμάτισαν στην τέταρτη θέση και Τζιορας Βασίλειος επισης στην τέταρτη θέση του Κ1 200μ Παμπαιδων

Ενώ μέχρι τα ημιτελικά των αγωνισμάτων τερμάτισαν οι Τσουκανελη ¶ννα ,Πουλιος Γεώργιος και Θεόδωρου Γεώργιος

Επικεφαλής της αποστολής ήταν ο Πρόεδρος Πετουσης Αλέξιος και οι προπονητές Νικόλαου Χρήστος και Καστριτη Ιωάννα

Το Δ.Σ. και ολα τα μέλη του συλλογού συγχαίρουν όλους τους αθλητές, για τις επιτυχίες τους και για το αγωνιστικό ήθος κατα την διάρκεια των αγώνων,

καθως επισης και τους γονείς των αθλητων οι οποίοι βρίσκονται στο πλευρό τους και στηρίζουν την προσπάθεια τους παρολου τις οικονομικές δυσκολίες.

Ο πρόεδρος αναφέρει ότι ο σύλλογος συνεχίζει την ανάπτυξη του αθλήματος δίνοντας βάση και στις μικρές κατηγορίες του συλλόγου και παράλου τις αντίξοες συνθήκες που επικρατούν  οι  μικροί αθλητές των Ιωαννίνων  στο αθλημα του καγιάκ πρωταγωνιστούν κατακτούν πρωτιές

Επόμενος στόχος του συλλόγου είναι διοργάνωση  του  5ου  πανελλήνιου διασυλλογικού   πρωταθλήματος στην λίμνη μας στα Ιωάννινα στις 28 Σεπτεμβρίου